search

فوت ‌و حرفه خنک نگه ‌داشتن کولر اتومبیل


زمانی وجود امکانات رفاهی برای خرید خودرو فروش خودروها منحصر به فرد به تیم خاصی بود و به خیال و خاطر گرانقیمت بودن آن‌ها مشتریان خاصی هم جذ‌بشان می‌شدند , البته امروزه این امکانات فراگیر شده و اکثر زمان ها تولیدها تولیدی شرکت‌های خرید خودرو فروش خودروساز با طیف وسیعی از آن‌ها به مشتریان عرضه می شود .
فوت ‌و حرفه خنک نگه ‌داشتن کولر اتومبیل

یکی‌از مهم‌ترین امکانات رفاهی که جنبه عمومی پیدا کرده کولر و سیستم تهویه مطبوع است که هم زمان با تغییرات اقلیمی نو و گرم‌تر شدن زمین , نیاز به آن در سال‌های اخیر بیشتراز پیش حس می‌شود .

با این حال همگی رانندگان از این ابزار رفاهی در زمان مطلوب فایده نمی‌برند . این ایام اکثری از رانندگان حرفه‌ای را می بینیم که کماکان درگیر باورهای نادرست قبل هستند و با توجیه‌های نه‌چندان علمی و فایده نکردن از نعمت کولر خرید خودرو فروش خودرو , تحمل گرما را به جان می خرند . درپی با شیوه کار , روش‌های حفظ و شیوه های فایده صحیح از کولر خرید خودرو فروش خودرو آشنا خواهیم شد .
اجزای تشکیل‌دهنده کولر اتومبیل
کمپرسور : کمپرسور , دستگاه حرکت‌دهنده گاز مبرد در کولر خرید خودرو فروش خودرو است . این قطعه اصلی با گرداندن گاز در اجزای سیستم در واقع مشابه به قلب مجموعه کار مینماید . کمپرسور گاز مبرد را از اواپراتور به باطن کندانسور و آنگاه به کپسول خشک‌کننده و مجدد به داخل اواپراتور به تکان درمی‌آورد . کمپرسورهایی که در سیستم‌های کولر خرید خودرو فروش خودرو به کار برده میشوند , بایستی خواصی از قبیل وزن و حجم متناسب با اقتدار خرید خودرو فروش خودرو داشته باشند تا هنگام نصب براحتی در محل مورد نظر جاگذاری شوند و توشه مازاد بر خرید خودرو فروش خودرو اتومبیل تحمیل نکنند .

کندانسور : کندانسور یک کدام از اجزایی است که وظیفه تبادل حرارت را به عهده دارد . کندانسور گرمای جذب شده توسط اواپراتور از گاز مبرد داخل سیستم را به هوای محیط خارج از کابین خرید خودرو فروش خودرو انتقال می دهد .

کپسول خشک‌کننده : کپسول خشک‌کننده تحت عنوان منبع ذخیره گاز مبرد و جاذب رطوبت گاز عمل مینماید . معمولا این کپسول دارای یک سوئیچ ایمنی است تا در مواردی که فشار گاز از حد تعریف شده کمتری اکثر شود , به طور مداد جریان برق کمپرسور را انقطاع نماید . روی این کپسول دریچه‌ای شیشه‌ای برای رؤیت گاز وجود دارد .

اواپراتور : یکی دیگر از قطعات دارای اهمیت سیستم کولر اتومبیل اواپراتور است . اواپراتور مجموعه‌ای از قطعات است که وظیفه کاهش گرمای هوای کابین خرید خودرو فروش خودرو را برعهده دارااست . یک عدد دیگر از وظیفه های حساس این قطعه , جذب رطوبت از هوای داخل کابین است . جریان سریع هوای تولید شده به وسیله رشته الکتریکی با عبور از مرحله کویل اواپراتور , سرمای ساخت شده توسط کویل را از طریق کانال‌ها و دریچه‌های سوق‌دهی هوا به باطن کابین خرید خودرو فروش خودرو انتقال میدهد . عمل ایجاد سوز‌و‌سرما بوسیله کویل اواپراتور منجر تقطیر رطوبت هوای درون کابین شده و قطرات آب ساخت شده از طریق لوله مخصوصی به خارج از کابین خرید خودرو فروش خودرو منتقل می شود . سیستم کولر خرید خودرو فروش خودرو دارای دو سوئیچ کنترلی است که یکی آن ها زمانی که فشار گاز نادر یا این که بسیار باشد , کمپرسور را از مدار بیرون کرده و دیگری از ایجاد یخ در باطن محیط اواپراتور توقف مینماید . کارکرد نامناسب هریک از این دو سوئیچ , میتواند منجر از کار افتادن کل سیستم شود .

مجموعه لوله و شیلنگ : شیلنگ‌ها در سیستم تهویه مطبوع خرید خودرو فروش خودرو وظیفه ساخت رابطه لابه لا اجزای مختلف سیستم را بر عهده دارند . این شیلنگ‌ها به دلیل موقعیت کاری خاص بایستی از استانداردهای خاصی برخوردار باشند .


کلید A/C : این قطعه در سیستم کولر خرید خودرو فروش خودرو وظیفه خاموش و پر‌نور کردن کولر را بر عهده دارد که با شکل‌های مختلف در خرید خودرو فروش خودروهای گوناگون موجود هست . معمولا یک لامپ ال‌ای‌دی وظیفه اکران وضعیت پر‌نور یا خاموش این سوئیچ را عهده‌دار است . قابل ذکر است در برخی خرید خودرو فروش خودروهای روز دنیا , این قطعه حذف شده و سیستم تهویه یار با شفاف کردن اتومبیل به وضعیت فعال در میاید و تنها دما باید تنظیم شود .

رشته کولر : وقتی حرفه الکتریکی موضوع به کار گیری قرار می‌گیرد , می‌توان آن را روی کندانسور یا روی رادیاتور نصب کرد . چنانچه فن کندانسور جلوتر از رادیاتور اتومبیل نصب شده باشد , در این صورت فن به گونه‌ای نصب می‌شود که هوا را از بیرون مکیده و روی تراز کندانسور می‌‌دمد ( شرایط رانشی ) . در صورتی‌که که رشته کندانسور در پشت کندانسور و برعلیه خرید خودرو فروش خودرو نصب شود , هوا را از روی تراز کندانسور مکیده و در سوی خرید خودرو فروش خودرو می‌دمد .

شیر انبساط : این وسیله تعیین‌کننده میزان صحیح گاز واردشونده از کندانسور به درون اواپراتور از روش یک غربال است . همچنین این قطعه فشار مبرد را به صورت ناگهانی کاهش می‌دهد . زمانی ‌که کمپرسور استارت به کار می کند , شیر انبساط گشوده شده و مبرد مایع با عبور از صافی مربوط به محل ورود مایع پرفشار به گاز پرفشار تبدیل می شود . زمانی که اواپراتور میزان بیشتری مبرد نیاز داشته باشد ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close
search
آخرین دیدگاه‌ها
    دسته‌ها

    Hi, guest!

    settings

    menu