search

با سیستم در دست گرفتن کشش ( TCS ) به نحو بی آلایش و مختصر آشنا شویم


هر گاه گشتاوری که به لاستیک اعمال می گردد , از میزانی که لاستیک می تواند به مرحله جاده انتقال دهد بخش اعظم باشد , لاستیک کشش خویش را از دست می دهد و بکسواد می کند . این شرایط معمولا در زمان شتاب گرفتن پیش می‌آید برای توقف از بکسواد کردن چرخ , بعضا از خرید خودرو فروش خودرو های مجهز به سیستم ترمز قفل نشو , سیستم در اختیار گرفتن کشش هم دارا هستند .
سیستم کنترل کشش

زمانی یکی‌از چرخها در آستانه بکسواد کردن قرار می گیرد , سیستم در اختیار گرفتن کشش ( صورت ۱۲ ) ترمز آن چرخ را به کار می اندازد . در نتیجه سرعتع چرخ کم میگردد تا احتمال بکسواد کردن چرخ منتفی شود . نحوه کار سیستم در اختیار گرفتن کشش – سیستم ترمز قفل نشو و سیستم در دست گرفتن کشش , قطعات مشترک بسیاری دارا‌هستند . حسگرهای سرعت چرخ , سرعت آن را به مدول در دست گرفتن سیستم ترمز قفل نشوی سیستم در دست گرفتن کشش اطلاع وارد می کنند ( صورت ۱ ) زمانی سرعت یک چرخ چنان تخت‌گاز کاهش یابد که در شرف راز خودرن قرار بگیرد , سیستم ترمز قفل نشو فشار روغن آن چرخ را ثابت نگه می دارد یا این که کاهش می دهد .

در شرایطی‌که سرعت چرخ چنان تخت گاز ارتقاء یابد که چرخ در آستانه بکسواد کردن قرار گیرد , سیستم در اختیار گرفتن کشش ترمز آن چرخ به کار می اندازد . در نتیجه سرعت چرخ کاهش می‌یابد و بکسواد نمی کند . در صورتی که ترمز گرفتن به تنهایی نتواند بازدارنده بکسواد کردن چرخ شود , سیستم در دست گرفتن کشش می‌تواند دور خرید خودرو فروش خودرو و گشتاور را هم کم کند هنگامی انجام این کار ضرورت پیدا کند , مدول در دست گرفتن سیستم ترمز قفل نشوی سیستم کنترل کشش به مدول در دست گرفتن خرید خودرو فروش خودرو بعد از دریافت این سیگنال جرقه را ریتارد می کند و اندازه سوختی را که سوخت پاشها می‌پاشند کاهش می‌دهد &# خرید و فروش خودرو ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close
search
آخرین دیدگاه‌ها
    دسته‌ها

    Hi, guest!

    settings

    menu